Objektos, kuros ir paaugstināta ugunsbīstamība, noteikti jāparedz ugunsdzēsības ūdensapgāde, kas ugunsnelaimes gadījumā spēj reaģēt ātrāk, nekā ierodas ugunsdzēsēju brigāde.
Mūsdienās ugunsdzēsības ūdensapgādei pastāv vairāki iespējamie risinājumi, taču izplatītākā ir augstspiediena sistēma. Tā sastāv no ūdens avota, sūkņa, spiedvada, hidrantiem un piederumiem ūdens strūklas vadīšanai. Dažos gadījumos kā ūdens avotu var izmantot arī ūdens spici, kas nodrošina stabilu un nepārtrauktu ūdens padevi.
Īpaši būtiski šādu sistēmu ierīkot, piemēram, kokapstrādes uzņēmumos. Sūkņa iedarbināšana jānodrošina no katra hidranta, izmantojot iedarbināšanas slēdzi. Ugunsdrošība un ūdensapgāde jānodrošina visās konkrētās ražotnes telpās, kur izvieto iekšējos hidrantus tā, lai vienlaikus varētu dzēst ar vismaz diviem hidrantiem. Pie tiem jābūt šļūtenei ar stobru un ūdens palaišanas krānu. Uguns izcelšanos objektā fiksē dūmu detektori.
Par ūdens avotu ugunsdzēsības sistēmai visbiežāk izmanto mākslīgo dīķi, kuru papildina ar artēziskās akas ūdeņiem. Tomēr atsevišķās situācijās efektīvs risinājums var būt arī ūdens spice, kas nodrošina nepieciešamo ūdens daudzumu tieši no pazemes slāņiem.
Telpās, kur ugunsbīstamība ir visaugstākā (piemēram, kokmateriālu galīgās apstrādes cehā), vēlams ierīkot sprinkleru sistēmu. Tā iedarbojas automātiski, ja gaisa temperatūra telpā pārsniedz 70 grādus. Sistēma veidota tā, lai ugunsgrēka gadījumā ūdens pārklātu visu telpas platību.
Ūdensapgādes ierīkošana izmantojot urbumu
"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze dziļurbumu un ūdens spices ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.
© 2012 - 2025 udensapgade.lv