Dziļurbumiem jeb artēziskajām akām ir virkne priekšrocību, pateicoties kurām pēdējos gados tās ir kļuvušas ļoti pieprasītas privātmāju ūdensapgādes sistēmas. Tiesa, pirms darbu uzsākšanas vēlams izvērtēt finansiālās iespējas, konkrētās vietas ģeoloģiju un ieklausīties profesionāļu padomos, lai tiktu sasniegts labākais iespējamais risinājums konkrētajā vietā, kas atbilstu pasūtītāja vēlmēm.

Būtiskākās dziļurbumu priekšrocības ir ūdens tīrība. Reizēm gan gadās, ka konkrētajā vietā arī šādi iegūts ūdens var saturēt pārāk daudz kaļķa vai dzelzs, taču to var risināt ar speciālu filtru palīdzību. Lai precīzāk noteiktu ūdens kvalitāti, pēc urbuma ierīkošanas nepieciešams veikt ūdens kvalitātes analīzes.

Dziļurbumos ir vienmērīga ūdens pieplūde, līdz ar to tie apmierina samērā lielu pieprasījumu un ūdens padeve nav atkarīga no gadalaiku svārstībām un citiem faktoriem. Ūdens krājumi ir neizsīkstoši. Arī spiediens ir pietiekams, lai pilnībā apmierinātu pat augošas saimniecības prasības.

Lai arī valda priekšstats, ka dziļurbumu var ierīkot un aizmirst, speciālisti tomēr iesaka to apsekot un aptuveni ik pēc 7-10 gadiem veikt tā attīrīšanu, lai ūdens kvalitāti saglabātu esošajā līmenī un nepasliktinātos ūdens pieplūde. Minētos darbus veic kompānijas, kas veic urbumus.


"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze dziļurbumu un ūdens spices ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.

Kontakti

Tālrunis: +371 27555009


E-pasts: udensapgades@gmail.com