Siltumsūkni nereti mēdz salīdzināt ar ledusskapi, jo tā izmērs, vizuālais izskats un darbības princips savā ziņā ir līdzīgi. Protams, siltumsūkņa darbībai nepieciešama gan saules, gan arī elektroenerģija. Siltumsūknis sastāv no četrām būtiskākajām sastāvdaļām. Tās ir iztvaicētājs, kondensators, izplešanās vārsts un kompresors. Tas viss ir savienots cauruļvadu sistēmā. Pa caurulēm cirkulē speciāla viela, kas dažās vietās ir šķidrā, bet citās - gāzveida stāvoklī. Elektroenerģija ir nepieciešama, lai kompresorā saspiestu gāzi.

Zemes virskārtā uzkrāto saules enerģiju ir lietderīgi un ekonomiski izmantot ēku apsildē, taču iepriekš ir jāveic aprēķini, lai saprastu, cik lielā zemes platībā nepieciešams izvietot kolektoru, lai nodrošinātu konkrētās mājas izmēram nepieciešamo siltumu. Aprēķinos jāņem vērā arī grunts sastāvs un iespējamais vidējais mitrums - jo mitrāka zeme, jo vairāk enerģijas tā piesaista. Tāpat saules enerģija uzkrājas arī ūdenstilpnēs.

Siltumsūkņa darbība ir klusa, tas spēj visos gadalaikos nodrošināt nemainīgu temperatūru telpās, izmantojot zemes dzīlēs vai ūdeņos esošo enerģiju.


"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze ūdens spices un dziļurbumu ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.

Kontakti

Tālrunis: +371 27555009


E-pasts: udensapgades@gmail.com