Ir divi risinājumi, kā efektīvi izmantot zemes siltumu: var ierīkot horizontālo kolektoru jeb cauruļu sistēmu, ko iegulda zemē aptuveni 1,5 metru dziļumā zem sasalstošā slāņa, to var ieguldīt arī ūdenī. Caurulēs cirkulē šķidrums, kas uzņem zemes enerģiju un nogādā to siltumsūknim, taču jo lielāka māja, jo lielāks laukums ar kolektoriem ir nepieciešams, kas var būt grūti realizējams, ja piemājas teritorijā zemē jau ir komunikācijas, kas var traucēt šo cauruļu izvietošanai. Tāpat vēlams, lai šis laukums būtu saulains, tādējādi bagāts ar enerģiju, tāpēc tur nevajadzētu būvēt saimniecības ēkas vai stādīt lielus kokus, krūmus.

 

Minētās problēmas nav aktuālas, ja tiek izvēlēts otrs iespējamais risinājums- slēgta zemes zonde, ko ievieto dziļurbumā 50-70 metru dziļumā zem zemes. Tas ir lielisks risinājums, ja piemājas zemes platība nav pārāk liela, jo urbums neaizņem daudz vietas, pie tam virs tā var būvēt arī ēkas, stādīt kokus - nepastāv ierobežojumi. Šis ir arī efektīvāks siltuma iegūšanas veids.


 

"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze ūdens spices un dziļurbumu ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.

Kontakti

Tālrunis: +371 27555009


E-pasts: udensapgades@gmail.com