Siltumsūknis ir kompleksa sistēma, kurā ietilpst iekārtas apsildes un patēriņa ūdens sagatavošanai, kolektors siltuma savākšanai un ūdens apsildes sistēma, kas siltumu nogādā apkurināmajās telpās.
Par silstumsūkņa sirdi var uzskatīt kolektoru - tā ir sistēmas daļa, kura iegūst siltumu no apkārtējās vides un tiek uzstādīta siltuma avotā. Iegūtais siltums tālāk tiek nodots telpu vai ūdens uzsildei. Noderīgi, ka vienlaikus arī ventilējamajā gaisā atlikuši siltumu var izmantot tālāk.
Siltumsūknī izmanto freonu ar zemu viršanas temperatūru bez hlora, kas, saskaroties ar siltuma avota siltumu iztvaikotājā temperatūrā no –9 līdz +20 °C, iztvaiko. Iztvaikotājā freona iztvaikošanai siltumu atdevušais aukstumnesošais šķidrums ar cirkulācijas sūkņu palīdzību tiek novirzīts atpakaļ siltuma avotā, kur tas apkārtējās vides ietekmē atkal uzsilst. Iztvaikotājā radušies freona tvaiki tiek uzsūkti kompresorā un saspiesti līdz 30 bāriem lielā spiedienā. Šādā spiedienā freona tvaiki uzkarst un izdalās pirms tam iztvaikošanai iztērētā absorbētā siltuma enerģija. Uzkarsušā freona siltums kondensatoros (karstās gāzes mainītājā, pamatkondensatorā, apakšdzesētājā) tiek nodots apkures ūdenim. Aizsprosta ventilī norisinās straujš kritums un sašķidrinājies reaģents sāk siltuma nodošanas nākamo ciklu.
"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze ūdens spices un dziļurbumu ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.
© 2012 - 2025 udensapgade.lv