Objektos, kuros ir paaugstināta ugunsbīstamība, noteikti ir jāparedz ugunsdzēsības ūdensapgāde, kas ugunsnelaimes gadījumā spēs reaģēt ātrāk, nekā spēj ierasties ugunsdzēsēju brigāde. Protams, mūsdienās ugunsdzēsības ūdensapgādei pastāv vairāki iespējamie risinājumi, taču izplatītākā ir augstspiediena sistēma. Tā sastāv no ūdens avota, sūkņa, spiedvada, hidrantiem un piederumiem ūdens strūklas vadīšanai.

Īpaši būtiski ir šādu sistēmu ierīkot, piemēram, kokapstrādes uzņēmumos. Sūkņa iedarbināšana jānodrošina no katra hidranta ar iedarbināšanas slēdzi. Par ugunsdrošību un ūdensapgādi ir jādomā visās konkrētās ražotnes telpās, kur izvieto iekšējos hidrantus tā, lai vienlaikus var dzēst ar vismaz diviem hidrantiem, pie kuriem ir šļūtene ar stobru un ūdens palaišanas krānu. Uguns izcelšanos objektā fiksē dūmi detektori. Par ūdens avotu ugunsdzēsības sistēmai visbiežāk izmanto mākslīgo dīķi, kuru papildina ar artēziskās akas ūdeņiem.

Telpās, kurās ugunsbīstamība ir visaugstākā (piemēram, kokmateriālu galīgās apstrādes cehā) vēlams ierīkot sprinkleru sistēmu - tā iedarbojas automātiski, ja gaisa temperatūra telpā pārsniedz 70 grādus. Sistēma ir veidota tā, lai ugunsgrēka gadījumā ūdens pārklātu visu telpas platību.

Ūdensapgāde - Dziļurbuma akas urbšana saulkrastosŪdensapgāde - Dziļurbuma akas izbūve,dziļurbums ūdens iegūšanas avots


"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze dziļurbumu un ūdens spices ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.

Kontakti

Tālrunis: +371 27555009


E-pasts: udensapgades@gmail.com