Cilvēks diennaktī zaudē aptuveni 3 litrus ūdens. Bez īpašas fiziskas piepūles cilvēks diennaktī zaudē aptuveni 3 litrus ūdens, bet profesionālie sportisti intensīvu treniņu laikā vienā stundā var zaudēt līdz 5 litriem ūdens. Ūdens zudums ir jāatjauno. Kā to izdarīt? Protams, var izmantot dažādus atspirdzinošos dzērienus – tēju, kafiju, sulu, minerālūdeni u.c., bet tie uzliek organismam papildslodzi un dod papildu kalorijas. Tādēļ ievērojamai daļai uzņemtā šķidruma jābūt tīram ūdenim.

Amerikāņu zinātnieks Havards Fokss, kurš pētījis cilvēkus ar lieko svaru, secinājis, ka nepietiekams ūdens daudzums veicina aptaukošanos, samazina muskuļu spēku un elastību, uzkrāj organismā šlakvielas, līdz ar to izraisot sāpes locītavās un muskuļos, kā arī veicina šķidruma aizturi organismā. Ūdens nav brīnumzāles pret visām kaitēm un slimībām, bet gan līdzeklis, kā uzturēt labu pašsajūtu, līdz ar to labu garastāvokli.

Kādu ūdeni mēs dzeram? Vai ūdens no krāna ir droši dzerams? Tādi un līdzīgi jautājumi rodas katram, kas patiesi domā par savu veselību. Tas, ka ūdensvadu caurules bieži ir vecas un nolietojušās, pasliktina ūdens kvalitāti. Par sliktu ūdens kvalitāti liecina šādas pazīmes:

  • sajūtama hlora vai citas smakas vai piegarša;
  • redzama ūdens krāsa;
  • veidojas hlorakmens.

Dažādi piemaisījumi ūdens sastāvā var būt kaitīgi veselībai.

Kā uzlabot ūdens kvalitāti? Visvienkāršākais paņēmiens ir ūdens vārīšana, taču tai jābūt pietiekami ilgai. Mūsdienās uzlabot ūdens kvalitāti nav īpaša problēma, jo iespējams iegādāties dažādas ūdens filtrācijas sistēmas. Ko iegūstam, filtrējot ūdeni? Vispirms jau tīru un garšīgu dzeramo ūdeni. Tīrs ūdens nepieciešams ārstniecisko tēju  gatavošanai, kā arī kosmētiskajām procedūrām. Ieguvēji būs arī kafijas un tējas cienītāji, jo dzērienu garša un aromāts ir atkarīgi no ūdens kvalitātes. Ūdens no dziļurbuma akas vienozīmīgi būs tīrāks un garšīgāks – salīdzinot ar krāna ūdeni.

 


"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze ūdens spices un dziļurbumu ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.

Kontakti

Tālrunis: +371 27555009


E-pasts: udensapgades@gmail.com