Artēziskā aka tiek ierīkota tāpēc, lai iegūtu tīru, kvalitatīvu dzeramo ūdeni no dziļākajiem zemes slāņiem – jo dziļāks urbums, jo labāka ūdens kvalitāte un tīrība. Artēziskais urbums ir viens no ūdensapgādes pareizākajiem variantiem, dzīvojot privātmājā.

No artēziskās akas iegūtais ūdens ir kvalitatīvāks, salīdzinot ar ūdeni, kas iegūts no augšējiem zemes slāņiem, un atbilstīgāks lietošanai cilvēku uzturā, maltītes pagatavošanai, izmantošanai mājsaimniecībā, tirdzniecībai, kā arī izmantošanai pārtikas ražošanā un jebkurā citā vietā, kur nepieciešams ūdens.

Ūdens ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, tā pielietojums vienmēr būs mums aktuāls. Šobrīd katrs, kam nepieciešams ūdens, izvēlas ierīkot tieši dziļurbumu, jo no ūdens kvalitātes ir atkarīga mūsu veselība, turklāt cilvēkiem ir apnikusi nekvalitatīva ūdens padeve.

Artēziskās akas priekšrocības:

  • augsta ūdens tīrība, lietojams uzturā bez apstrādes
  • nemainīga ūdens kvalitāte
  • pieejami nebeidzami ūdens krājumi

Artēziskā urbuma izmaksas

Artēziskās akas ierīkošanas izmaksas ir atkarīgas no tā dziļuma, pasūtītājam nepieciešamā ūdens daudzuma un izvēlētajiem materiāliem. 

Veicot dziļurbumu, jārēķinās, ka ūdens atrodas dziļākajos grunts slāņos un starp ūdens necaurlaidīgiem slāņiem. Tajā var būt izšķīdušas dažādas minerālvielas, kuru klātbūtne un koncentrācija ir atkarīga no iežu slāņiem, kur ūdens ir sastopams.

Visbiežāk sastopamie ūdeni saturošie ieži ir smilts, dolomīts un smilšakmens, kas Latvijā atrodas vidēji līdz 200 m dziļumā un dziļāk. Smilšakmens ir labs filtrējošais iezis, un no tā var iegūt ļoti tīru ūdeni, lai gan nereti problēmas rada palielināts dzelzs saturs. Tādos gadījumos ir jāuzstāda speciāli filtri vai ūdens mīkstināšanas un atdzelžošanas ierīces.

Artēziskās akas izmaksas noteiks arī brīdis, kad to ierīkosiet. Urbuma ierīkošanu vislabāk veikt pirms ēkas būvniecības. Tas ekonomē laiku un līdzekļus, labiekārtojot teritoriju pēc akas urbšanas darbiem (nožogojuma, apstādījumu un celiņu atjaunošana), kā arī nodrošina celtniekus ar tehnisko un dzeramo ūdeni.

Izvērtējot visas artēziskās akas priekšrocības un trūkumus, svaru kausi pārliecinošāk nosveras ieguvuma jeb tālredzības pusē, jo dziļurbumi garantē:

  • praktiski neizsīkstošus dzeramā ūdens krājumus;
  • tīru ūdeni ar pastāvīgu temperatūru;
  • vienmērīgu un regulāru ūdens piegādi.

 „Ūdensapgādes” artēziskās akas – pieredze un kvalitāte, garantija un serviss

Ja vēlaties, lai katrs urbums tiktu precīzāk un kvalitatīvāk izpildīts, tad jāvēršas tieši pie mums! Mūsu darbos ietilpst izurbt un ierīkot kvalitatīvu ūdensapgādes sistēmu – dziļurbumus jeb artēziskos urbumus, ģeometriskos urbumus u.c. akas, kā arī ūdens spices. Ūdens apgādē piedāvājam dažāda veida caurules – PVC, tērauda, nerūsējošā tērauda caurules.

Dažādās Latvijas vietās urbumu dziļums var atšķirties, tas atkarīgs gan no nepieciešamā ūdens daudzuma, gan no plānotā urbuma atrašanās vietas. Tāpēc artēzisko aku ierīkošanā liela nozīme ir speciālistu pieredzei – jo tā lielāka, jo kvalitatīvāks darbs par Jums izdevīgāku cenu. Esam Jūsu rīcībā! Strādājam bez brīvdienām visā Latvijas teritorijā!


"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze ūdens spices un dziļurbumu ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.

Kontakti

Tālrunis: +371 27555009


E-pasts: udensapgades@gmail.com