Ārējam ūdensvadam izmantojamo cauruļu veidi un raksturojums.

Tērauda caurules.

Tērauda caurules galvenokārt lieto vietās, kur nepieciešama liela pretestība dinamiskām slodzēm, seismiskajos rajonos, ierīkojot zemtekas, šķērsojot ceļus un makroporainās gruntīs. Mūsdienās lieto elektrometinātas caurules ar taisnu šuvi vai ar spirālšuvi un bezšuves karsti velvētās caurules. Savienošana notiek metinot.

Tērauda caurules tiek izgatavotas no augstas kvalitātes tērauda, kas ir īpaši izturīgs, viegli metināms un ilgi kalpojošs materiāls. Dažas no tērauda cauruļu priekšrocībām ir augsta izturīguma pakāpe un zems lineārās izplešanās koeficients.

 Melnā metāla caurules,trubas

Nerūsējošā tērauda caurules var uzskatīt par ideālu variantu: tās raksturo ilgs darbmūžs (līdz 100 gadiem), izturīgums, laba korozijizturība, kas nemazinās pat metināšanas gaitā, arī lielisks ārējais izskats. Šo burvīgo ainu bojā vienīgi augstās cauruļu cenas. Tieši tādēļ daudzi pasūtītāji dod priekšroku alternatīviem cauruļu veidiem.

Nerūsejošā tērauda caurules izmantojamas dziļurbumu veikšanai.

Polietilēna caurules PVC. 

Ir divi polietilēna veidi – augsta (PEHD) un zema (PELD) blīvuma. Cauruļu ražošanā lielākoties tiek izmantots augsta blīvuma polietilēns. Polietilēna caurules tiek izmantotas ūdensapgādē, notekās un kanalizācijas sistēmās. Polietilēna cauruļu iekšējo sieniņu gludums to caurlaidības spējas palielina par 25–30 %, salīdzinot ar tērauda caurulēm.
Viena no būtiskākajām polietilēna īpašībām ir tā kalpošanas ilgums. Garantijas termiņš šāda veida izstrādājumiem ir 50 gadi, turklāt ar laiku polietilēna caurules īpašības tikai uzlabojas – ekspluatācijas laikā slīpēšanas dēļ iekšējās virsmas kļūst arvien gludākas. Taču, izmantojot polietilēna caurules, jāatceras, ka tās nedrīkst pakļaut temperatūrai virs +60 °C un zem –70 °C, kā arī tiešu saules staru ietekmei.

PVC caurules,trubas dziļurbumam,biezsienu plastamasas caurulesCauruļu izvēle pēc jūsu ieskatiem.


"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze ūdens spices un dziļurbumu ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.

Kontakti

Tālrunis: +371 27555009


E-pasts: udensapgades@gmail.com