Izšķir vairākus siltumsūkņi veidus atkarībā no tā, kāda veida apkārtējās vides enerģija tajos tiek izmantota. Izšķir šādus siltumsūkņu veidus:

1) Zemes virsmas siltumsūkņi. Jārēķinās, ka šāda sūkņa uzstādīšanai nepieciešama pietiekami liela brīva piemājas teritorija, kurā varētu aptuveni 1 metra dziļumā ierīkot kolektoru. Jāpievērš uzmanība, lai šajā laukumā zemē nebūtu ieraktas kādas citas komunikācija. Nepieciešamais zemes laukuma izmērs atkarīgs no iegūstamā siltuma daudzuma, arī sūkņa jaudas un grunts sastāva. Pēc kolektora ierīkošanas konkrētajā platībā var veikt labiekārtošanu, ierīkot zālāju vai apstādījumus.

2) Atklātās ūdenskrātuves siltumsūknis. Tā kā tas izmanto ūdenī akumulēto siltuma enerģiju, to var ierīkot tikai gadījumā, ja apsildāmās vietas tuvumā atrodas ezers vai dīķis, kurš ir pietiekami dziļš, lai tajā uzstādītu konkrētā veida siltumsūkni.

3) Dziļurbuma siltumsīknis. Kā vēsta nosaukums, tā ierīkošanai ir nepieciešams dziļurbums līdz vairāku simtu metru dziļumā. Urbumā ievieto cauruļvadu, kurā cirkulē propilēnglikola vai etanlona šķīdums. Ja ir nepieciešams liels siltuma apjoms, ierīko vairākus urbumus. Pozitīvi, ka šāda kolektora ierīkošanai nav nepieciešama liela piemājas teritorija, tomēr urbumam ir nepieciešama pilnīga apšūšana, kas tā ierīkošanas izmaksas ievērojami paaugstina.

4) Ventilējamā gaisa izmantošana. Šis ir risinājums, kas ļauj paaugstināt siltumsūkņa lietderības koeficientu. Normāla gaisa temperatūra telpās ir aptuveni 20 grādi, tāpēc telpas tiek ventilētas, lai arī gada karstajos mēnešos nodrošinātu šādu temperatūru. Ventilējamo gaisu pirms izvadīšanas no telpām var atdzesēt un iegūto siltumu izmantot, piemēram, ūdens uzsildīšanai, tādējādi netiek zaudēta enerģija.

5) Ārējā gaisa siltumsūkņi. Tie darbojas efektīvi tikai pie nosacījuma, ka āra gaisa temperatūra ir pietiekami augsta, taču sūkņu uzstādīšana ir salīdzinoši ērta un vienkārša - ēkas ārpusē tiek uzstādīts kolektors. Šis ir lielisks papildus apsildes risinājums esošajai apkures sistēmai.

6) Saules siltumsūknis. Diemžēl mūsu klimatiskajos apstākļos arī šis siltumapgādes avots var nedarboties efektīvi visu gadu, jo dažādos gadalaikos saules daudzums un siltums ir ļoti atšķirīgi. Tiesa, šis ir labs risinājums, ko var kombinēt, piemēram, ar zemes siltumsūkņiem. Saules kolektori ir viegli uzstādāmi, aizņem mazu vietu, jo parasti tiek uzstādīti uz ēkas jumta vai sienām.


"Ūdensapgāde"- 20 gadu pieredze ūdens spices un dziļurbumu ierīkošanā. Dziļurbumus jeb artēziskās akas urbjam visā Latvijas teritorijā cauru gadu.

Kontakti

Tālrunis: +371 27555009


E-pasts: udensapgades@gmail.com